Řízení auta a meditace

A už to slyším – Dášo, ty ses úplně zbláznila, jak můžeš řídit auto a meditovat.

Ano meditování u řízení auta opravdu NENÍ VHODNÉ! K tomu vás nenabádám, ale před řízením – je to v pohodě:)

Tento článek nejspíš bude pro nás ženy, protože mám nějaký pocit, že pánové zrovna řízení auta tak nějak mají v krvi, pokud už si udělali autoškolu.

Samozřejmě vím, že jsou muži, kteří řidičák nemají (např. můj taťka – toho řidičák nikdy nelákal, naopak moje máma pracovala jako řidička, od spolužačky manžel také nemá – ale o tom psát nechci).

Takže co dělat:

Když jsem dlouho neřídila, a teď mě čeká řízení auta

Když jsem před jízdou vždy vystresovaná

Když jsem auto převrátila

Když mám strach řídit

Když mám strach z cest a ostatních aut

A prostě vím, že do auta musím si sednout a odřídit si cestu.

To co jsem zde sepsala, mám ze svých vlastních zkušeností.

Já jsem neměla problém v tom, že by mi doma říkali, že řídit auto není pro holky. Řidičák jsem měla v 19 letech hotový.

Chyba u mě byla, že jsem hned neřídila, pak se nechala už mým mužem ukolébat, že je tam špatná převodovka, atd. až jsem se prostě nechala vozit.

Jenže pak přišli na svět naše děti a my jsme bydleli na samotě.

Jak jsem začala jezdit (asi po 16 letech od řidičáku) do práce a brát děti s sebou do školky  – tak jsem pak ze všeho byla tak vyšťavená, nebavila mě spousta věci (manžel točil ranní, odpolední, noční – pakárna, s těmi malými dětmi mi moc nepomohl, babičky byly 250 km daleko), prostě, toho všeho na mě bylo hodně, a já jsem si nedokázala říct dost.

Nedokázala jsem poprosit někoho, ať mi s tím pomůže, že nezvládám vozit děti k vlaku pak do školky, já do práce, a z práce opět vlakem a pak autem domů.

Myšlenky typu, že mě to nebaví, vyústili, že při výjezdu z domu jsem špatně otočila auto, najela na zbytky odřezaného stromu a převrátili jsme se s autem. (já, tříletý syn a pětiletá dcera)

Zažili jsme všichni šok, nic naštěstí zlomeného či pod. (auto však bylo zničené hodně, převrátila jsem ho na boční stranu.)

(s tímto autíčkem jsme se převrátily, pak mi Malina jak jsem autu říkala hodně pomohla v tom jak řídit takové nestabilní autíčko, jak se cítit i v tomto bezpečně – prostě jsem ji byla hodně vděčná. I sobě, že jsem to nevzdala.)

Prostě vesmír mi seslal upozornění! Poznali jste jaké?

Vesmír: „Proč máš takové myšlenky? Změň je!“

Po přestěhování do města jsem opět nějakou dobu (7 let) neřídila. Auto jsem začala hodně využívat až po dalším stěhování a místem práce, do kterého se nedá dojet busem. Před usednutím do auta jsem měla obavy a různé strachy – to jsem se konečně zase vrátila k meditacím, mantrám, viz níže.

Samozřejmě toto není recept, který musí nutně fungovat na každého, mám na mysli pochybovače, co nechtějí zkoušet dělat věci jinak a už teď jim naskakují do mozku věty, to je ale blbost, to MĚ nepomůže aj.

Věřím, že zklidnění myšlenek udělá hodně:

Zpracuj v sobě, proč máš strach sednout do auta?

Kde se vzal ten blok?

Je to někde od dětství, že Ti říkaly, že jsi holka a to není holčičí činnost?

Je zde někdo např. i učitel autoškoly, který ti říkal, že řidičák stejně neuděláš, ale přesto si ho dala, ale ten strach v tobě zůstal?

Co Ti může pomoci:

Před řízením si udělej čas na sebe – zklidni dech a opravdu sleduj, kde a jak se nadechuješ, kam jsi schopna svůj dech až vpustit a pak pomalu vydechuj a opět sleduj.

Vytvoř si v sobě mantru

„Jsem skvělá řidička, děkuji, že mě auto přiveze tam a tam.“ – Přesné určení místa kde jedeš.

A pak si představ, že už jsi na to místo dojela naprosto v pohodě a toto si prociť i s vděčností.

Opět potvrzení: „Ano jsem skvělá řidička.“  A poděkuj i autu, ve kterém jsi jela.

Říkáš si, že jsem divná, že je to přece neživá věc? No i auto je energie a uvidíš pak sama, jak toto budeš praktikovat déle, že v tom Tvém autě se Ti bude sedět daleko lépe! A budeš se v autě cítit příjemně v bezpečí.

Věřím, že tento článek může pomoci hodně, pro ty z vás, kteří rádi poslouchají meditace je zde meditace: Jsem skvělá řidička, aneb odbourávám strach z řízení auta.

Tady najdeš meditaci, kterou jsem vytvořila na odbourání strachu z řízení: V meditaci Tě budou doprovázet i vhodné drahokamy.

Meditace: Jsem skvělá řidička – možná Ti přijde vhod, slevový kód SLEVALETO

Přeji Ti úspěch v odbourávání strachu.

Krásný den Dáša

Dáša Mnichová
Miluji, když své tělo a mysl umím dát do naprosté pohody. Proto vytvářím soubory s meditacemi a učím jak a proč meditovat. Můj příběh si přečtěte zde >> Jsem autorkou online meditací Čakrový náhrdelník, meditace pro znamení dle horoskopu, meditaci Sluneční Anděl, Meditaci Jsem skvělá řidička, aneb odbourávám svůj strach z řízení auta a dalších. Zároveň jsem vytvořila 2 fyzické produkty a to Motivační karty s Krystaly a karty Drahokam radí vše najdeš zde: je zde:>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů