Máš ráda/rád levanduli?

Proč levandule – no protože ji mám na zahradě hodně a chci se s Vámi podělit o pár receptů.

Levandule je úžasná květina a zde na jižní Moravě se jí opravdu hodně daří. Tak s ní zkouším dělat různé věci.

Mimo jiné, že je to bylinka, která nádherně voní, používá se nejen do vany a koupelí, ale také jako olej nebo čaj (s tím opatrně).

Čaj pomáhá: při nespavosti, je velmi uklidňující, při bolestech hlavy, kašel, žaludeční kolika, plynatost. Bylinka dělá dobře játrům a žlučníku.

Olej pomáhá: na bolavá místa natřít, při revmatismu, při vykloubeních a zánětech nervů, léčí i vředy, povrchové záněty také infikované rány, zlepšuje krevní oběh a celkově oživuje organismus nás i dětí.

Osobně si skoro každé ráno natírám levandulovým teplým olejem celé tělo. Dle ajurvédy teplý olej rovná nervy a taky cítím, jak moje vysušená pokožka si olej užívá :). Teplý olej se do těla po chviličce vsákne, takže oblečení nemáte mastné. Vyzkoušejte a klidně napište.

Levandulový olej za studena si většinou dávám jen do koupele.

Levandulový olej zpracovaný za tepla můžu dát i pod maso, na palačinky, na své tělo, anebo s ním zlikvidovat mšice.

Levandulová šťáva.

Levandulová marmeláda: letos jsem ji zpracovávala poprvé a hmmm je zajímavá.

Levandulové sušenky jsem dělala letos v lednu na ples pro dceru na střední školu, protože měli levandulový ples:).

Přes prázdniny chci toho stihnout hodně, protože počítač mám konečně pro sebe:). Dcera jela k babičce, syn chodí na brigády.

Věřím, že vám zde nějakou meditaci dám – možná právě na 7 čakru, když vám píšu o levanduli a ta je fialová:)

Ale než zde budou další novinky. Tak právě od 7.7.- 6.8 začíná tzv. mezidobí země (Feng shui).

Rada pro vás: Být chvíli sám se sebou, podívat se na to, co chci vyčistit, v čem chci pokračovat, co si chci nechat, ale to co už nepotřebujete –  pusťte pryč – jak myšlenky, tak věci.  Taky si udělejte čas sami na sebe a odpočiňte si. Přijměte nové věci, nové myšlenky – prostě udělejte něco jinak.

Klidně přesaďte nějakou kytku, pokud nemáte zahradu, kvůli kontaktu se zemí. (a pokud máte zahradu tak plevel roste stále J )

Toto období si dejte i nějaký plán na tento rok, ale i dál na celé 12tileté období…. Nemusíte si psát den po dni, ale mějte svůj směr.  Do dalších let se Vám půjde lépe.

Pokud jste až moc čilí a neustále vám běhají myšlenky v hlavě – tak skvělá meditace je MEDITACE VODY. Na pročištění a zklidnění.

Pokud něco řešíte, pusťte si MEDITACI PŘEDCI – možná potřebujete něco odstřihnout, co už k vám nepatří……

Nebo naopak si pusťte MEDITACI RŮŽENÍN a vaše srdíčko bude spokojené a najde řešení, protože jakmile se dostanete chvíli sami k sobě – tak vám vesmír pošle nějaký vzkaz.

Děkuji za přečtení, pokud máte chuť, vyzkoušejte některý z receptů:)

Mějte se krásně, mějte především rádi sami sebe (od toho se dost věcí odvíjí) a užijte si léto.

Dáša

Dáša Mnichová
Miluji, když své tělo a mysl umím dát do naprosté pohody. Proto vytvářím soubory s meditacemi a učím jak a proč meditovat. Můj příběh si přečtěte zde >> Jsem autorkou online meditací Čakrový náhrdelník, meditace pro znamení dle horoskopu, meditaci Sluneční Anděl, Meditaci Jsem skvělá řidička, aneb odbourávám svůj strach z řízení auta a dalších. Zároveň jsem vytvořila 2 fyzické produkty a to Motivační karty s Krystaly a karty Drahokam radí vše najdeš zde: je zde:>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů