Levandulová šťáva

Levandulová šťáva: tuto již dělám třetím rokem, první rok mi rodina řekla, zda jsem se nezbláznila, že přece nebudou pít mýdlo ….. No a 2 litry byly vypité během prvního měsíce prázdnin.

Takže už dělám trošku více šťávy, aby zůstala i na zimní měsíce.

První várku mám 3 litry v 5 litrovém hrnci.

Záleží na tom, kolik levandule máte, já zaplním 5l hrnec ve kterém chci nechat louhovat levanduli, přidám 1-2 citrony nakrájené, zalít provařenou vodou skoro do plna a přidat cukr – rozmíchat (dávala jsem 1,5 kg do 5 l hrnce).

Nechat odležet na chladném místě 1 den.

Po 24 hodinách přelít krásně růžovou vodu do jiného hrnce, přecedit přes sítko nebo přes hadřík. Nechat provařit 5 minut a ještě teplé dát do skleněných láhví. Láhve položit aspoň na 20 minut, aby se zakonzervovali. A máte HOTOVO

Pokud si jen chcete vyzkoušet do hrnce 1 litr, tak si tam dejte jen trošičku cukru, určitě bude stačit 100g, protože až vodu procedíte, tak budete mít necelého půl litru šťávy.

Třtinový cukr ani med nedávám, protože šťáva většinou kvasí a nevydrží mi ve sklepě dlouho.

Dáša Mnichová
Miluji, když své tělo a mysl umím dát do naprosté pohody. Proto vytvářím soubory s meditacemi a učím jak a proč meditovat. Můj příběh si přečtěte zde >> Jsem autorkou online meditací Čakrový náhrdelník, meditace pro znamení dle horoskopu, meditaci Sluneční Anděl, Meditaci Jsem skvělá řidička, aneb odbourávám svůj strach z řízení auta a dalších. Zároveň jsem vytvořila 2 fyzické produkty a to Motivační karty s Krystaly a karty Drahokam radí vše najdeš zde: je zde:>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů