Jak vnímáš své intuice?

A řídíš se dle nich?!

Já jsem se o svátcích, když jsem byla u rodiny, svou intuici neřídila…… a hned na to, 18. 1. 2020 bych se s chutí propleskla.

Jenže čas se nedá vrátit a tento článek vzniká tehdy, až je čas na jeho zveřejnění. Kdy i já jsem si musela projít pro mě nejlepší očistou a to je „ ho´oponopono“ 4 slovíčka – PROSÍM ODPUSŤ MI, OMLOUVÁM SE, MILUJI TĚ, DĚKUJI TI.

Až jsem se sama pročistila, abych nebyla na sebe naštvaná (za to, že jsem svou intuice neposlechla a na chviličku za kmotrou neskočila), opakovala jsem si, PROSÍM ODPUSŤ MI, OMLOUVÁM SE až do rozpuštění zloby na sebe, do rozpuštění zloby i na kmotru, že zde ještě chvíli není. Omluvení se opět sobě, i mé intuici, která byla správná, že jsem neposlechla, omluvení se kmotře nahoru.

Další mantra DĚKUJI TI, MILUJI TĚ – děkuji za chvíle strávené s ní, v dětství jsem často chodila ke své kmotře, milovala jsem její šišky s mákem, nebo později její medovník :), (takže procítění vděčností, že jsem ji mohla poznat) a MILUJI TĚ – bezpodmínečná láska. S láskou budu vzpomínat na její slova postřehy a prostě na to jaká byla.

Intuice je to, co Ti problikne a netrvá dlouho.

Více méně nejde dobře odůvodnit, ale přichází z hodně hlubokého podvědomí s jasnou vizí, že TAK TO JE A HOTOVO…. Není to myšlenka, není to logika, a  není to ani analýza. Náhle Tě přepadne  „PROSTĚ TO VÍM“.  Je velmi vhodné svou intuicí poslouchat, a tím, že ji poslouchám, tím je propracovanější. A může mě upozornit na různé okolnosti.

Já jsem takovou intuici dostala, když jsem šla kolem své kmotry právě v tom prosinci,,,,, jenže rozum mě umlčel a říkal „vrátila se z nemocnice, potřebuje si odpočinout, však zde budeš o jarních prázdninách“….. ale tady pak vystoupilo další –  PROSTĚ VÍM a to řeklo,  „ale to bude pozdě“….. toto jsem zahnala, s tím co sýčkuje ….. no, ale 23.1 jsem jela na pohřeb…..

Vše je energie, takže věřím, že kmotra už je se svými blízkými dušemi nebo naopak, míří na svou planetu, z které její duše-energie pochází….

Při psaní článku, jsem si uvědomila, že intuici ke smrti jsem měla i v dubnu 2016. Tehdy jsem v obchůdku pro zvířata kupovala šampon pro kočky, a PROSTĚ VÍM, řeklo „ale na Icara už ho nepoužiješ….“ – také jsem ji zahnala a pak 16. 4. 2016 odešel společník a ochránce – kocour Icarek.

Zpětně po prozkoumání v sobě – tyto intuice opravdu jdou z velké hloubky v nás, myslím si, že u mě přímo má duše promlouvala v té dané chvíli. Někdo tomu říká podvědomí …. Já si zde dovolím napsat, že naše duše věděli  obě, co přijde.

Intuice, nebo také vnitřní vidění je tzv. 3 oko = 6 čakra.

Pro posílení svého třetího oka si poslechni tuto meditaci.

Jak si můžu vylepšit svou intuici? Najdeš více zde:

  • Poslouchej svůj vnitřní hlas

Zahnat intuice je jednoduché. Když ji beru na vědomí – je to dar. Někteří z nás se intuicí řídí častěji, poslouchají ji   –  což je skvělé, protože intuici máme všichni.

Někdo tomu říká předtuchy – měl jsem předtuchu nejet zrovna touto cestou (v té dané chvíli tam byla havárka, anebo z lepšího soudku. Něco mi bliklo v hlavě  – že mám postavit byznys na: …..)

Aby vše fungovalo jak má: potřebujeme k tomu rovnováhu mezi všemi třemi smysly  – intuicí-instinktem, rozumem i analýzou.

  • Buď chvíli sám se sebou někde o samotě

Pro lepší naučení jak vnímat intuicí. Ztiš sebe a okolí, takže si udělej chvilku jen sám pro sebe, bez TV a telefonu, bez jiných rušivých elementů.

Samota umí podpořit naše vnímání, soustředění, slyšení a tudíž i intuici. Myslím si i ve velkoměstě se dá najít kout, kde budeš chvíli sám se sebou. Nebo zůstaň i ve svém bytě a udělej si příjemnou tichou chvilku při svíčce.

  • Kreativní a tvořiví lidé jsou na tom lépe

Můžeš si jen tak něco nakreslit. Vybarvit si mandalu a u vybarvování se zaposlouchat do vnitra sebe co ti radí …..

  • Trénuj všímavost

I meditace a další podobná cvičení (dýchání) jsou také způsoby, jak se na vlastní intuici napojit. Všímavost, ti pomůže vyfiltrovat mentální spam, zvážit objektivně a jasně možnosti, naladit se na vlastní vnitřní hlas a nakonec učinit rozhodnutí, za kterým si budeš stát s naprosto čistým svědomím.

Díky těmto dvěma spojením všímavosti a intuice se učíš o sobě samotném/ o sobě samé. Všímavost, ti pomáhá lépe pochopit Tvůj úhel pohledu. A vyšší intuice, soucit, tvořivost a vnitřní klid = skvělé vedlejší účinky meditace.

  • Všeho si všímej

Klidně si zaveď deník a sepisuj si drobnosti, někdy divně vypadající myšlenky, které se kolem tebe dějí. Jsou to souhry ve Tvém životě……

  • Poslouchej své tělo

Lidé se silnou intuicí umí dobře naladit své tělo právě vstříc intuici.

Tlak v okolí žaludku a u toho pocit že je něco špatně …. To je také intuice, i do našeho těla se přenáší vnitřní pocit.

  • Jsi velmi silně spojen/a s ostatními

Empatie a vnímání toho druhého z jeho slov, či držení těla. Všechny pocity – radost strach a ostatní lze na ostatních pozorovat a naslouchat. Tím si také zlepšuješ svou intuici a vnímání.

  • Dávej si pozor na své sny

Naše sny jsou jen jinou formou našeho myšlení. Více skrytou, ale stále přítomnou. Jak intuice, tak i sny jdou z podvědomí, takže sledování vlastních snů je jen další metoda napojení na intuici.

  • Udělej si čas na odpočinek

Existují věci, které umí intuici velmi snadno potlačit. Pracovní stres, multitasking a stálé spojení s elektronikou. Vždycky máme trochu intuice ohledně lidí v našem životě – cítíme ty dobré a ty ostatní. Ale málokdy tohle vnímáme – jsme prostě moc zaměstnaní. Takže vědomě odpočívej.

  • Vědomě nechej odejít negativní emoce

Všechny silné emoce a hlavně ty negativní umí naši intuici ztlumit. Mnozí známe ten pocit kdy „nejsme ve své kůži“ když jsme naštvaní a v podobných stavech. A to může být taky tím, že jsme přehlušili intuici mračnem pochyb, vzteku a dalších emočních potvůrek.

Čím více emoční bouře, tím slabší intuice.

 Neznamená to, že intuitivní lidé se nikdy nenaštvou. Ale intuice funguje mnohem lépe tehdy, když umíme i negativní emoce vědomě uchopit a pracovat s nimi – tedy ideálně je nechat projít a opustit je, místo toho, abychom se jimi stále zaobírali.

Intuice, nebo také vnitřní vidění je tzv. 3 oko = 6 čakra.

Pro posílení svého třetího okna si poslechni tuto meditaci.

Děkuji. Dáša

Dáša Mnichová
Miluji, když své tělo a mysl umím dát do naprosté pohody. Proto vytvářím soubory s meditacemi a učím jak a proč meditovat. Můj příběh si přečtěte zde >> Jsem autorkou online meditací Čakrový náhrdelník, meditace pro znamení dle horoskopu, meditaci Sluneční Anděl, Meditaci Jsem skvělá řidička, aneb odbourávám svůj strach z řízení auta a dalších. Zároveň jsem vytvořila 2 fyzické produkty a to Motivační karty s Krystaly a karty Drahokam radí vše najdeš zde: je zde:>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů