Curacao 2/část

Pokračování příběhu mého pobytu na vysoce frekvenčním ostrově.

14.3.2024 čt

Tak dnes jsme po cvičení jely do vyhlášené curacaiské restaurace na snídani (já snídám ovoce – to jsem si dala, a dopoledne nemůžu jíst ani vajíčka nic slaného, kdysi jsem snídala nějaké buchty:) )

Odjezd restaurace TEN

Děvčata si daly burger (z batátů) nebo bagel – také z batátů nebo z kukuřičné mouky, a já si dala DUHOVÝ DORT. Krásný nádherný a chuť byla také vynikající. Prostě opět duha:). Moje vnitřní dítě jásalo (no samozřejmě vím, že výživová hodnota nikde, ale ta radost udělala své a věřím i tomu, že frekvenčně byl na vysoké úrovni, proto mi bylo příjemně a dobře.)

Pak přejezd do likérky Curasao koukli jsme se do obchodu, vyzkoušely maličko likéru, nedělají jen proslulý modrý, ale také jiné barvy a chutě např .Tamarino – to mi nechutnalo, ale chutnal mi plod tamarin-takové rychlé C, plod vypadá jak hnědá tobolka, kterou rozkřupneš a v ní je plod většího hrášku s pecičkou – a ten plod je opravdu hodně kyselý – říkám rychlé C. No a samozřejmě i zde běhaly venku ještěrky – krásné.

Odpoledne Janička vracela velké auto a my jsme odpočívaly na naší pláži.

Večer jsem se šla projít s jednou kočkou na Mambo pláž – je to krásně osvětlené a prostě příjemné místo, ostatní děvčata si seděla na terase s vínkem.

15.3.2024 pá

Po cvičení jsme kreslily své vnitřní dítě – hm také zajímavé

Po 11 jsme odjížděli do města taxíkem a brouzdáme po obchodech – tam se mi to líbilo hodně. Byly tam obchůdky s levným zbožím, i s luxusním zbožím, pak trh s ovocem – jenže pokud se nedomluvíš tak tě celkem pěkně natáhnou, no vzhledem k tomu jakou mám angličtinu – skoro už vůbec žádnou a španělštinu jen počítání tak nic. Trh s ovocem se mi líbil hodně. Naštěstí stejné ovoce koupíš i v obchodě a cenu, kterou tam mají nastavenou.

Prošly jsme si pohybující se most (nahrávku dám na FB). Dokonce se i s námi hýbal, z jedné strany už lidi nepouštěly, most se trochu posunul, aby mohla projet menší loď a my jsme došly do konce…. Jo a ten most se samozřejmě houpal.

Za mostem ve stánku jsme si daly rychlý oběd. Kukuřičné placičky se sýrem a omáčkou PINDA – je to teplá arašídový omáčka, no já si tam ještě nalila kari omáčku – mňam.

Prošly jsme si i druhou stranu, vyzkoušely zmrzlinu a koukly na velikou loď zaparkovanou v přístavu – to je ta loď co brázdí Karibik a jeho ostrovy

Krásné milé město

Pak večerní koupání a tentokrát jsem šla spát brzo, již ve 21 hodin, jinak jsem chodívala ve 23 a vstávala v 5 hodin tamního času.

16.3.2024 sobota

Ráno jsem přemýšlela, že vlastně co jsem si naplánovala (mimo jiné že si odpočinu), tak napíšu meditace k ostatním znamením – no nestalo se. Mám meditaci která přišla v návětrné straně – tu ještě doladím a namluvím s nějakou hudbou a pak ji dám na stránky za mírný poplatek.

Dnes volno tak s holkami na Mambo pláží a obchůdky, já zde zmrzlina z passion ovocem a děvčata šly na pizzu já na pokoj a na pláž naši.

Ještě jsme byly opět v obchodě – já si koupila hlavně ovoce a avokádo a taky už nějaké dárečky domů (např. zde mají zajímavé čaje na střeva a detoxikaci, pak pravý třtinový cukr bez přidání blbostí. A další 2 děvčata s Janou v malířském obchodě pro plátna.

A večer pro nás Jana měla připravený extatic tanec (tančíš se zavázanými očima na určité téma). 3 děvčata to bavilo hodně. Mě se nelíbila hudba na vnitřního muže – tak některé věci a tanec jsem si až tak neužila. Možná i z důvodu, že jsem čakrový tanec právě i s vnitřním mužem už zažila a prožila v roce 2012 a ta hudba a zpěv se mi vryl hodně do paměti – prostě tehdy to bylo hodně silné. Většina písniček byla v pohodě, ale playlist nepotřebuji si ukládat :). Pak bylo opět sdílení – no jak jsem řekla, že jsem očekávala více a že jsem si to tedy moc neužila – tak jedna kočka vyprskla smíchy – moje uvědomění – ano naštěstí jsme každá jiná a nemáme stejná nastavení na cokoliv.

A také je skvělé, že můžu říct, že se mi to až tak nelíbilo a nepřetvařovat se, jak to bylo super.

17.3.2024 Neděle

Ráno místo cvičení jsem byla na pláži a hrála jsem si s pískem a vyzkoušela i brýle, ale tam bylo hodně dobře vidět i bez brýlí. Pak jsem si dala kousek sladké housky a polovinu mi ukradl žlutý pták – no to bylo něco a zrovna jsem neměla u sebe mobil abych ho vyfotila :), ale natočila ho další kočka:) taky i k ní přihopskal hodně blízko.

A pak jsme malovali tentokrát na plátno resp prvně na papír – uvědomit si to, co nechceš a pak namalovat to, co chceš – pak ten papír jsme měly roztrhat (mě tam naskočilo – jo aspoň to udělám lépe) a ten roztrhaný papír jsme lepily akrylovými barvami na plátno – to už jsme byly v napojení energeticky na záměr a na to co chceš a to jsi přenášela na plátno.

Mě osobně pobavila moje hlava, která si myslela, že něco určitého nalepím a ruce dělaly ÚPLNĚ NĚCO JINÉHO !  prostě pracovaly ve spojení se srdcem. Pro mě to bylo hodně silné, kreslily jsme rukama, už svou psací rukou. Barvy přicházely tak nějak sami. Prostě jednoduše jsem byla uvnitřněná v sobě a tedy v meditaci (ano i toto je meditace, i třeba když tě baví mytí oken a jsi plně soustředěna a spojena na tu práci tak i zde jsi v meditaci, meditace je prostě být v sobě v klidu tzv uvnitřnění – nebo ještě jinak být tady a teď a nemyslet na dalších plno věcí).

Kreslila jsem něco takového poprvé a hodně mě to bavilo, bylo to zase úplně něco jiného. A to napojení srdce a rukou – opravdová nádhera – toto jsem si užila moc. Obraz je takový jaký je, jak jsem ho vnímala já a má určitý význam pro mě.

A opět moře a naše krásná malá pláž. Na Curacao jezdí hodně vozíčkářů, byly tam rodiče s dcerou na vozíků krásná dcera asi již kolem 20 let – jakou obrovskou vděčnost jsem cítila, že moje obě děti jsou zdravé a již se o ně nemusím starat a velký obdiv jsem poslala rodičům dívčinky – vím že i toto je správně nastavené a dostaneš tady v životě, co jsi schopná unést.

Večer – akční neděla na pláži Mambo – s tanečky merenge a dalšími tanci s živou hudbou, takže 2 děvčata si zatančily a 2 jsme je fotily:)

18.3.2024 pondělí s Orfitou

Náročný a zároveň krásný den.

Odjezd 2 autami v 6 ráno na svítání  (zde svítalo 6:30 a slunce zapadalo 18:30)

Jeli jsme na jednu vyvýšeninu a asi to byla hradební ochrana ostrova. Předtím ještě zastávka na smootie (já jsem měla z kokosu tu vodičku + jahody a mango – výborné)

Na pevnosti nás Orfita provedla očištěním čaker a následně i s léčením čaker s nádherným krystalem – každá jsme měla jiný.

A pak jsme se posouvaly na opačný konec ostrova, kde města nejsou jsou tam pláže a pak velmi energetické místo.

Velká pláž s pískem a zase s jinou barvou moře:) + tam bylo i prasátko, resp. prasnice, která se ve vodě ochladila a pak šla do křovin za svými selátky. Mě se toto líbilo hodně, takové propojení a samo zvířátko ví, že se může jít ochladit. Prasátka (Jana psala) že jsou na 4 plážích – mě se to opravdu líbí – jak si i zvířátka dělají své pohodlí – nemusíme ve všem vidět steaky že? U této pláže se krásně potulovaly i leguáni – ti byly také nádherní.

Další pláž, pak další zase se želvičkami (no protože se mi trošku na molu zatočila hlava, tak jsem šla raději na pevnou zem a větší želvy jsem neviděla, děvčata želvy viděly)

V restauraci nad mořem jsme si daly večeři – většina děvčat i se šamankou rybu s polentou a zeleninou a s něčím podobným jako batát (já kalamáry, přímo na rybu jsem chuť neměla, a nic vegetariánského tam nebylo, rybu prostě berou jinak.)

A pak už přesouvání se na hodně energetické místo a tam také rituál a to už se začalo stmívat. To bylo hodně magické.

Místo se jmenuje WATAMULA a šamanka tomu říká dech Matky Země (no mě tam naskočilo ještě něco jiného, ale bohužel jsem to se šamankou neprobrala, ale nic není nemožné, že se k tomu třeba vrátím, až zde Orfita přijede a bude trošku více času s ní pobýt ve větším klidu nebo i o samotě)

Video najdeš na mé FB stránce, kde je i více fotek

19.3.2024 úterý poslední celý den

Ráno u moře – no asi jsem se aklimatizovala při 27 stupních mi byla nějaká zima:) hmm….. ale viděla jsem ve vodě 2 rybičky Mořská jehlice – ty byly asi 60 cm dlouhé, a pak jsem viděla 2 a 3 rybičky podobné rejnokům ty první 2 byly trošku větší placky 30 cm a ty 3 byly jak dlaně malinké, ale také nádherné a také měli trošku modré barvy. Moc krásná setkání.

Pak chvilka město asi od 12-16 ještě jsem něco málo dokoupila. Také jsme se podívaly na druhý konec města, kde je nádherný hotel celý pomalovaný vede ho jeden z umělců.

Opravdu se mi moc líbí ty barevné stěny – a nemaluje je jen jeden umělec ale každý má možnost + u obrazu je cedulka kdo ten obraz vytvořil. My jsme i jednu malířku viděly osobně – moc příjemné město krásně barevné i díky těm malbám na stěnách, kde by jindy byla šeď.

Také jsme se nemohly dostat přes ten pěší plovoucí most, protože byl úplně u kraje a čekal až projedou 2 velké lodě zaparkované v přístavišti, takže i my jsme jely lodí – převoz na druhý břeh – vlezlo se nás na loď dost:) – takže jsem měla i zážitek na lodi, protože Jana plánovala, že bychom mohly na nějaký katamarán – na to vůbec nebyl prostor a čas, ale osobně by se mi na otevřené moře nechtělo, protože ty vlny byly veliké všude.

A protože Janě již doletěli další lidičky na pobyt a jela pro ně na letiště tak nás ještě převezla do nákupního centra.

Poslední možnost nakoupit a projít si centrum a zajít si na jídlo …. Pak už přejezd do vily a poslední večerní koupání.

20.3.2024 dopoledne a odpoledne odjezd a odlet brzké ráno rozloučení s pláží a delfínkami.

Pak se balíme a přesouváme kufry do místnosti i s WC a sprchou kterou jsme mohly využít do odjezdu, ale my jsme ještě jeli do velkého obchodu, pak už s kufry jsme jely za Orfitou do její školičky – nebo přirovnání jako naše školní družina – děti jsou od malinkých po ty větší – přivítání bylo krásné a také školička je hodně barevná – krásné

A pak směr letiště a kontrola, já jsem prošla v pohodě, jedne kočce probraly kufr fest a vzali ji i krystal, který ji darovala Orfita. Ostatní 3 děvčata měla velké kufry tak šla na odbavení jinde.

Já jsem ještě na letišti koupila pidi lahvičky likéru Curacaa a taky rumíky – tam lahvičky dají do obalu s letištním razítkem a s tím můžu pak do letadla…

A odlétali jsme asi 17:30 takže tentokrát přes noc a bylo to kratší asi necelých 9 hodin.

S přesunem času jsme v Amsterdamu přistály 7:10 a v 9:45 nám letělo letadlo do Prahy – to byl trošku větší adrenalin – opět kontroly-prvně se psem, pak znova s věcmi na kontrolu – tentokrát mě celnice prohmatala + kufr mi šel na kontrolu, taška s jídlem, které jsem vezla prošlo v pohodě, batůžek ve které byl zbytek vody také v pohodě, ale kufr potřebovala otevřít a kouknout se na něco, ale mě nic nevyhodila zase ho zavřela a mohla jsem pokračovat hledat stanoviště na odlet :). A pak přílet malinkým letadlem asi 80 lidí do Prahy. dám zde i fotky oblohy – no pro mě to nejsou normální mraky ty byly zde nad Evropou – proto hodně pracuji s vizualizacemi a energii – a můžeš i ty se to naučit – pokud budeš chtít.

ZÁVĚR

Moje vizualizace fungují nádherně – dlouhý let proběhl v pohodě.

Ač tam nejsem se stejně smýšlejícími lidmi – přesto si vše můžu užít.

Opravdu mě hodně bavilo úplné mé vypnutí (mě nezajímalo co se děje doma, fotky jsem dětem posílala, ale ostatní mě opravdu hlavu nezatěžovalo)

Můj záměr – užít a prožít si ostrov = splněno.

Přání bylo udělat meditace – nebyla kapacita – opravdu si tělo žádalo odpočinek a ten jsem si dodržela.

Jedna meditace, která tam přišla, za tu jsem vděčná – to bylo i propojení s kamínkem, který mi dala Jana.

Setkání s Orfitou a vidět ji v jejím prostředí – paráda.

A celkově udělat krok a udělat a dovolit si udělat věci jinak = krásné. (já ty kroky jiné dělám, ale né tak daleko:))

Curacao – je velmi příjemné pohodové klidné místo, jiné než co jsem viděla (viděla jsem kousíček Afriky Tunis, Evropu, severní Evropu a Turecko), překvapily mě příjemně i jiné věci, lidi, zvířátka, příroda.

Resort ve kterém jsme bydlely i s naší pláží je luxusní.

Prožitek s Arteterapií – hodně zajímavé a děkuji Janě

Namalován můj vlastní energetický obraz – nádhera + nádherné plynutí a bytí tady a teď (s obrovským uvědoměním)

ÚPLNÉ SHRNUTÍ =  cítím obrovskou VDĚČNOST A SVOBODU

Pokud jsi dočetla až sem DĚKUJI

A ptám se vidíš se v něčem, nebo žiješ úplně něco jiného? Dovoluješ sama sobě udělat věci, které normálně neděláš?

Klidně napiš nějaké příklady i to co Tobě obohacuje Tvůj život.

DĚKUJI Dáša

Dáša Mnichová
Miluji, když své tělo a mysl umím dát do naprosté pohody. Proto vytvářím soubory s meditacemi a učím jak a proč meditovat. Můj příběh si přečtěte zde >> Jsem autorkou online meditací Čakrový náhrdelník, meditace pro znamení dle horoskopu, meditaci Sluneční Anděl, Meditaci Jsem skvělá řidička, aneb odbourávám svůj strach z řízení auta a dalších. Zároveň jsem vytvořila 2 fyzické produkty a to Motivační karty s Krystaly a karty Drahokam radí vše najdeš zde: je zde:>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů