Vnímáš svůj dech?

Správně asi zní otázka, zda si dech uvědomuješ, nebo dech bereš jako samozřejmost?

Tak nějak mám pocit, že zde musím napsat kratinký článeček o DECHU a UVOLŇOVÁNÍ.

Některé věci mi občas také nejdou překousnout, takže se musím a já hlavně chci se naladit do pohody a klidu. K naladění a do uvědomění těla používám „obyčejný“ nádech a výdech, který mě ukotvuje tady a teď do přítomnosti.

  • Jak to máš ty?
  • Umíš se naladit do klidu?
  • Co přitom děláš?
  • A jak to máš s dechem?

Popíšu zde jeden rychlý typ:)

Pohodlně se usadím, při nádechu si přestavuji, jak do mě proudí shora světlo (bílá je léčivá barva, může proudit i modrá barva, růžová, zelenkavá. Barva k Tobě  nějak přijde – právě pro teď co potřebuješ, může přijít i zlatá barva, anebo nevnímáš žádnou barvu = vše je v pořádku!) a pak pozoruji co výdechem pouštím do Země.

Udělej si chvilku pauzu 3-5 minut, vždy když se cítíš, že už to nedáváš, co se po Tobě chce, např. když jsi s dětmi při online výuce, v práci se Ti práce hromadí a termíny jsou čím dál kratší, před nějakou zkouškou, aj. určitě víš co si máš dosadit.

Dej si sama sobě kratičkou pauzu.

Pohodlně si sedni  a vnímej svůj dech.

Představ si:

S nádechem přes hlavu přes korunní čakru k Tobě proudí světlo, barva, čistá energie, láska, která přichází z vesmíru, vesmírná energie nebo energie od Boha pokud chceš. Nádechem a s léčivou energií se Ti vyživuje každičká buňka Tvého těla.

Výdech jde z Tebe do matky Země – ta je ráda, za vše co tam odchází i strachy, nechuť k systému, vztek, bezmoc, únava. To vše naše Země ráda přijme, je to její výživa.

AFIRMACE:
Vše je v pořádku, já jsem v pořádku.

Toto si udělej 3-5 minut. Pak mi klidně napiš, jak se cítíš. Zda na Tebe zabírá kratičká pauza s vnímáním dechu.

Mě toto kratinké cvičení s dechem zabírá okamžitě. Okamžitě cítím a vnímám své srdce, jak se zpomaluje a je klidnější. Osobně vidím hodně živé obrazy, takže já vidím, jaká barva zrovna teče do mého těla, ale také vidím, co teče ze mě do Země (hlavně když jsem naštvaná a musím dělat věci, do kterých se mi nechce). Ač třeba neuvidíš nic – také je to v pořádku, ale určitě čeho si všimneš je zklidnění Tvého srdce.

Přeji krásné dýchání.

PS: 20.3.2021 dopoledne 10:37 začíná jarní rovnodennost.

Dej si záměr a něco hodně krásného pošli do vesmíru – jsem zdravá, zdravý. Přijímám vědění, které mám poznat. Vyzařuji kolem sebe kvalitní čistou energií. Miluji sebe a vše kolem mě.

Pokud nás bude více, tak ta krásná energie se rozšíří.

  • první obrázek s palmou je od Romana Kestlera – nádherné foto ostrov Ko Samed, které můžu použít. Děkuji
  • druhé fotky jsou dnešní 15.3.2021 v 18:00 z procházky po vesnici

Děkuji

Dáša

Dáša Mnichová
Miluji, když své tělo a mysl umím dát do naprosté pohody. Proto vytvářím soubory s meditacemi a učím jak a proč meditovat. Můj příběh si přečtěte zde >> Jsem autorkou online meditací Čakrový náhrdelník, meditace pro znamení dle horoskopu, meditaci Sluneční Anděl, Meditaci Jsem skvělá řidička, aneb odbourávám svůj strach z řízení auta a dalších. Zároveň jsem vytvořila 2 fyzické produkty a to Motivační karty s Krystaly a karty Drahokam radí vše najdeš zde: je zde:>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů